Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Reklama i pozycjonowanie stron internetowych

SEO i SEM – reklama na stronach internetowych

Co oznacza skrót SEO? Jest To skrót pochodzący z języka angielskiego (Search Engine Optimization), oznacza on proces, który powoduje, że dana strona znajduje się wyżej (czyli jest pozycjonowana tak, aby łatwiej na nią trafić).

SEO ma spowodować zwiększenie ruchu i osób odwiedzających daną stronę internetową bezpośrednio z wyszukiwarek. Profesjonalne firmy, zajmujące się budową stron www, potrafią wysoko pozycjonować wykonywaną stronę, tym samym zwiększając szansę klienta na wyższe zyski. Jest kilka czynności dzięki, którym można wysoko pozycjonować stronę. Należą do nich:  optymalizacja kodu strony, czyli odpowiednie rozmieszczenie słów kluczowych, optymalizacja treści zawartej na witrynie, czyli częste używanie słów kluczowych pod, które strona się pozycjonuje oraz budowanie bazy linków, linki są reklamą świadczącą o obecności danej strony w Internecie, dzięki nim w prosty sposób możemy znaleźć się na danej stronie.

Podobnym skrótem w tej samej tematyce, jest skrót SEM ( Search Engine Marketing). SEM- jest formą reklamy internetowej i polega na używaniu pewnych metod i narzędzi w celu zwiększenia osób zainteresowanych naszą stroną czy ofertą. Cel jest w zasadzie ten sam co w przypadku SEO i webdesign oraz linkowania– chodzi o jak najwyżej pozycjonowaną stronę, aby zachęcała do odwiedzin, lub przez tworzenie kampanii płatnych odnośników (linki i boksy sponsorowane) dotrzeć do jak największej rzeszy zainteresowanych internautów.