Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wybór dobrego hostingu

Hosting do firmowych stron

Kiedy planujemy wybrać hosting do naszego serwisu internetowego, musimy brać pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, ważna jest pojemność serwera, miesięczny transfer oraz cenę.

Czytając o hostingu, spotykamy pojęcie „ping”, zastanawiamy się czy każdy powinien go brać pod uwagę czy nie. Piszemy „go”, ponieważ ping jest programem do diagnozowania połączeń sieciowych, dzięki niemu sprawdzamy czy mamy połączenie między hostem testującym i testowanym. Mając taki program możemy także testować nasze połączenie sieciowe. Więc raczej warto zainteresować się posiadaniem takiego programu. Jedyną wadą takiego programu jest jego cena, są dość drogie.

Hosting jest udostępnieniem miejsca na komputerze, który pracuje ciągle ( serwer). Żeby dana strona www, mogła funkcjonować w sieci, musi być obsługiwana przez wybrany serwer. I musi on działać poprawnie, każda awaria serwera wiąże się z niedostępnością strony. Warto zatem dobrze zastanowić się nad odpowiednim wyborem oferty hostingowej. Wiadomo, że każdy liczy pieniądze i chce jak najlepszą ofertę, za jak najniższe pieniądze. Ceny hostingów mieszczą się w granicy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Jednak należy nadmienić, że bywają też hostingi darmowe, jednak jakość ich będzie nie porównywalna do tych płatnych. Sami więc musimy zdecydować czego oczekujemy i jak ma funkcjonować nasza strona w sieci. Tak jak w życiu ze wszystkim, to co tanie lub zupełnie darmowe, nie koniecznie spełnia nasze oczekiwania, a musimy pamiętać, że hosting jak i domena, są bardzo ważną usługą dla funkcjonowania naszej strony. Jeśli więc chcemy mieć profesjonalną firmę i realne zyski nie ma co oszczędzać na rzeczach istotnych.